Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 The Holy Quran & Hadith

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: The Holy Quran & Hadith   Sat May 30, 2009 2:34 pm

This
Post include Two CDs for Two Great Programs for all Muslims and for
anyone interested in Islam and want to know more about Islam
First: The Holy KoranThis (CD) include six langauges [Arabic (default), English, Malay, Turkish, French, German]You can choose between of them, in display (interface language) and in translate the meanings of The Holy KoranThis (CD) include too the recite (voice of Hothefy) and include the rules of recitationThis (CD) include explanation (Tafsir) for [El-Kortoby, Ebn Kather, El-Galalen]
And You will Discover and Learn more when You install itAnd colored script to learn recitation with (Tajweed)

Display in EnglishTranslation of the meanings in English

And Sure the same for all other langauges which included

Code:
rapidshare.com Holy_Quran.iso.part1.rarrapidshare.com Holy_Quran.iso.part2.rarrapidshare.com Holy_Quran.iso.part3.rarrapidshare.com Holy_Quran.iso.part4.rarrapidshare.com Holy_Quran.iso.part5.rarrapidshare.com Holy_Quran.iso.part6.rarrapidshare.com Holy_Quran.iso.part7.rarSecond: This
(CD) include the nine famous book which collect Hadith (sayings of the
Prophet), with many ways for search and a lot of informations about
Hadith.But this (CD) only on Arabic

Code:
rapidshare.com Hadith.iso.part1.rarrapidshare.com Hadith.iso.part2.rarrapidshare.com Hadith.iso.part3.rarrapidshare.com Hadith.iso.part4.rarrapidshare.com Hadith.iso.part5.rarrapidshare.com Hadith.iso.part6.rarHope This Is Useful for You And Hope You Enjoy.===================================================Please Check My Other Quality TopicsThe Holy Koran & Hadith

Code:
http://forumw.org/viewtopic.php?t=882738Windows XP Professional Corporate Edition SP3 RTM Untouched

Code:
http://forumw.org/viewtopic.php?t=593421Windows XP Professional Corp. Edition SP3 RTM - SATA Drivers

Code:
http://forumw.org/viewtopic.php?t=661221Vista Ultimate Extreme Edition SP1 & Office 2007 SP1

Code:
http://forumw.org/viewtopic.php?t=698345Norton Internet Security 2008 V.15.5.0.23+Add-On Pack V. 2.1

Code:
http://forumw.org/viewtopic.php?t=801268Pure Codec 2008

Code:
http://forumw.org/viewtopic.php?t=539236Dream Aquarium v1.1090 ScreenSaver

Code:
http://forumw.org/viewtopic.php?t=581876The Kid (2000) Divx, Bruce Willis, High Quality

Code:
http://forumw.org/viewtopic.php?t=504975Remove Restrictions Tools Collection

Code:
http://forumw.org/viewtopic.php?t=670484If U appreciate my upload, PLZ download this as a FREE USER
Code:
rapidshare.com dcd.rar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
The Holy Quran & Hadith
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: