Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Windows XP Pro. SP3 (Gold Cobra)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Windows XP Pro. SP3 (Gold Cobra)   Sat May 30, 2009 2:25 pm
All new links ReUploaded, thank you for your patienceOperating system with that build it SP3 in the original beautiful design and packet of programs and driversSPECIAL FEATURES:

================
WINDOWBLINDS v.6.1 ENHANCED PRE-PATCHED (Added Xp Transparent Skin) - (just save license)

ICONPACKAGER v.3.2 (REGISTERED)

CUSTOM GLASS CURSERS AND VISTA SOUNDS BY DEFAULT

WMP11 VISTA CUSTOMIZED SKIN BY DEFAULT

LCLOCK CUSTOMIZED SETTINGS/CUSTOMIZED CALENDAR BY DEFAULT

VISTA CUSTOMIZED ROCKET DOCK

VISTA SIDEBAR CUSTOMIZED GADGETS

CUSTOMIZED PROPERTY BOXES

CUSTOMIZED INSTALLATION/BOOT/LOGON/LOGOFF SCREENS

GOLD THEME (WITH DEFAULT SETTINGS)

BLACK THEME (WITH DEFAULT SETTINGS)


SPECIAL ADDITIONS:

=================
SATA SUPPORT

(DRIVER PACKS)

CHIPSET V.8.03

LAN V.8.052

M.SGE V.8.04

WLAN V.8.03

NETFRAME 2SP1

NETFRAME 3SP1

NETFRAME 3.5

VISUAL C 2005 SP1

VISUAL C 2008

DIRECT 9X RUNTIMES (MARCH 2008)

KLITE CODEC PACK V.3.9.0PATCHES:

========
TcpIp - increased from 10 to 100

UxTheme - patch enabled

Sys.File Protection - disabled


TWEAKS FOR LOOKS AND SPEED:

============================
Explorer-Add 'Command Prompt' to folder context menu

Explorer-Disable shortcut arrow

Explorer-Recycle Bin: allow to rename and delete

Explorer-Show Drive Letters in front of Drive Names

Internet Explorer-Set Homepage-www.google.com

Internet Explorer-Set Internet Explorer to accept 10 connects at a time

Performance-Disable Warn on low disk space

Start Menu-Reduce popup delay

Start Menu-Remove Windows Catalog shortcut

Start Menu-Remove Windows Update shortcut

Taskbar-Disable Balloon Tips

Taskbar-Disable Language-Bar

Taskbar-Hide Volume Control Icon in System Tray

Visual Effects-Animate windows when minimizing and maximizing-Disable

Visual Effects-Combo box animation-Disable

Visual Effects-Cursor shadow-Disable

Visual Effects-Display mouse pointer trails-Disable

Visual Effects-Fade out selection-Disable

Visual Effects-Gradient captions in windows-Disable

Visual Effects-Menu animation-Disable

Visual Effects-Menu shadows-Disable

Visual Effects-Show translucent selection rectangle-Enable

Visual Effects-Show window contents while dragging-Enable

Visual Effects-Slide taskbar buttons-Disable

Visual Effects-Smooth edges of screen fonts-ClearType

Visual Effects-Smooth-scroll list boxes-Enable

Visual Effects-Tooltip animation-Disable

Visual Effects-Use a background image for each folder type-Disable

Visual Effects-Use drop shadows for icon labels on the desktop-EnableADDED:

======
Netframe 2 Sp1

Vis.C Redis.2005 Sp1

Vis.C Redis.2008

DirectX 9.0c End-User Runtime

ImageResizer v1.2

WMP11 Vista Customized

BurnCDCC

CabTool v1.8

ClearType v1.1

CPL Bonus v.8.2.2

7-Zip 4.57

7zSplit 0.2.0.740

DAMN NFO Viewer v2.10.0032

CursorsCGlass v1.2

Firefox 2.0.0.14

HashTab v.2

Hunt Virus Utilities (Including HijackThis)

Image Format Cnvtr Shell v.2.0

IZArc 3.81 Build 1550

LClock v.1.62b custom

PowerCmd v.1.9 (registered)

Sysinternals Tools 25.07.2007

AIOVistaAeroCursors v7.07.03

CCleaner2.07.575

Standalone Flash Player (Macromedia)

StylerTB1401

VistaRTMFonts v1.1

VistaSceenSavers v1.1

VistaSoundsReplacement

WindowsSidebarSP3 AlkyXP1.0 (Customized)

WindowBlinds v.6.1 enhanced plus, Xp Transparent Skin (pre-patched - just save license)

IconPackager.v.3.2 (registered)

Klite Codecs v.3.9.0

RocketDock v.1.3.5 (customized)

Unlocker v.1.8.7

uTorrent 1.7.7 (8179) (BLUE) + SBG

WinRAR.v.3.71 (registered)

VistaLoud

SP3UpdPk1.0.9 RepacK

Black Theme (Customized)

Gold Theme (Customized)

IE7

THIS IS GENUINE

IF YOU BOOT FROM CD YOU WILL NOT NEED ANY CDK

Code:
rapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part01.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part02.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part03.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part04.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part05.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part06.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part07.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part08.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part09.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part10.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part11.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part12.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part13.rarrapidshare.com xp.pro-sp3-final-GoldCobra.part14.rar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Windows XP Pro. SP3 (Gold Cobra)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Komente të ndryshme
» Gold Ag reagon me një këngë patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipëri (VIDEO)
» Driton Maliqi:SHQIPTARËT vs. Gold AG

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Programe Kompjuterike-
Kërce tek: