Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kondicion i mirë për jetë të gjatë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
PllumExe
Antar/e
Antar/e


Numri i postimeve : 540
Filloi me : 26/05/2009
Mosha : 20
Vendodhja : Ne procesor 3 MGHZ

MesazhTitulli: Kondicion i mirë për jetë të gjatë   Sat May 30, 2009 1:15 pm

Kondicion i mirë për jetë të gjatë


Personat të cilët janë në formë të mirë trupore, që do të thotë se kanë qëndrueshmëri të lartë kardio-respiratore (të zemrës dhe mushkërive), janë më pak të rrezikuar nga sëmundjet e zemrës dhe jetojnë më gjatë.
Ky konkludim është i bazuar në analizën e 33 studimeve ku janë përfshirë 190.000 njerëz.

Nga ana tjetër, personat me qëndrueshmëri të dobët kardio-respiratore janë të rrezikuar për 70% që të vdesin më herët nga ndonjë sëmundje, pohojnë autorët e studimit të botuar në revistën “Journal of the American Medical Association”.
22-05-2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kondicion i mirë për jetë të gjatë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ndërron jetë rapsodi i mirënjohur Ibish Broja
» Nuk kemi besuar se ekziston një organizim kaq i mirë i FFSHGJ-së dhe i klubeve shqiptare në Gjermani
» Mirëmengjesi i veçant
» Natën e mirë!
» Mirëdon Fusha sjell:Nga kujtimet pë Aziz Zhilivoden

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Mjekësi-
Kërce tek: