Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si te eleminojme lodhjen nga syte?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Si te eleminojme lodhjen nga syte?   Sat May 30, 2009 12:57 pm


Qeskat
e syve jane me te verte nje pamje jo e mire per fytyren tone, dhe ne
krahasim me problemet e tjera eshte veshtire ti mbulosh, nuk kane asnje
lidhje me moshen. Qeskat e syve provokohen nga

lodhja ne pergjithesi.


Te shohim se cmund te bejme per ti eleminuar ose te pakten per ti mbuluar.


Per te eleminuar qeskat e syve mund te
ndiqni dy rruge, me produkte natyrale, me ndihmen e nje kremi
hidratant, ose me trajtime specifike dhe te kushtueshme te cilat
rekomandohen ne raste te cilat
jane me te vertet te renda.


Ne kujdesin natyral kemi:
1-Perdorimi dy here ne dite i nje kremi hidratant i cili e ben lekuren te bute.
2-Feta kastraveci ose patatesh shume te ftohta ti mbani ne sy per te pakten 15 minuta.
3-Bustinat e cajit te cilat i keni perdorur nje dite perpara, te mbajtura ne frigorifer dhe me pas aplikoini ne sy.
4-Facolet te njomur me kamomil te ftohte dhe vendosini mbi qepalla.

Edhe dieta mund te ndihmoje per te
eleminuar qeskat e syve, ne kete rast aleatja jone me e mire eshte
vitamina C, e cila gjendet ne kivi, frutat e pyllit, agrume. Nese
zgjidhni te perdorni kremera, do te ishte mire ato qe permbajne
vitamina K. Ekzistojne edhe trajtime specifike si produktet kozmetike,
Garnier, Lancome etj.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Si te eleminojme lodhjen nga syte?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Avni Rustemi ne syte e Eqerem bej Vlores
» Keze (Kozeta) Zylo: Cikel poezish

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Tema të lira-
Kërce tek: