Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Bukuria nuk eshte vetem makiazh dhe veshje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Bukuria nuk eshte vetem makiazh dhe veshje   Sat May 30, 2009 12:55 pmPor... shume here nuk e shpjegojme dot sesi te trukuara bukur, te veshura ne mode nuk kemi peseri ate sukses qe presim. Perse?
Na
i thone qe femije qe bukuria eshte dicka e brendeshme. Nuk do te flasim
per kete! Por... shume here nuk e shpjegojme dot sesi te trukuara
bukur, te veshura ne mode nuk kemi peseri ate sukses qe presim. Perse?
Ka disa aspekte te tjera, te cilat influencojne ne imazhin qe ofrojme,
dhe jane vogelsira te cilat as nuk i dallojme, por qe dergojne nje
mesazh pak te kendshem. Atehere eshte e kot te jesh e bukur, do te
dukeshim false!

Qendrimi:
eshte i rendesishem.
Te terhiqni kembet, te qendroni me kurriz te perkulur, jane difekte qe
duhen korigjuar. Eshte e kot te mbani taka 12 cm te larta per tu dukur
sensuale. Qendrimi dhe eleganca jane me sensul se takat e larta.

E folura: Shembulli
klasik eshte e "bukur, por sa hap gojen..." Nuk eshte e rendesishme nje
bisede intelegjinte dhe interesante, kjo gje varet nga nena natyre, por
edhe menyra e te komunikuarit. Te qeshura me ze te lart, apo e kunderta
"memec, me gjysem goje te hapur" e bejne te shemtuar edhe me te
bukuren. Nuk mjafton te dini te trukoheni.

Xhestet: Te beni me
xheste eshte shume mesdhetare, keshtu qe eshte pjese e jona! por sduhet
te harroni se xhestet tregojne shume per personalitetin tone. Te hani
me goje te hapur, te rregulloni corapet, te kruani veshet nuk jane
shprehi qe te bejne te dukesh shkelqyeshem.
Buzeqeshja: Pothuaj duket e kote ta nenvizosh, por
eshte absolutisht e rendesishme. Shume femra mbajne te fiksuar syte dhe
nuk levizin qerpiket, per tu dukur interesante. Kjo lloj sjelljeje te
ben te ndihesh ne vetvete si hyjnesh, por tek te tjeret (perfshi ketu
dhe meshkujt) u jep nje ndjenje antipatie. Nuk ka asgje me terheqese se
nje vajze qe shkelqen me buzeqeshjen e saj dhe eshte e sjellur me te
gjithe!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Bukuria nuk eshte vetem makiazh dhe veshje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Përsiatje shkrimesh nga Sylejman Aliu:-Ibrahim Rugova: Jeta dhe veprimtaria letrare e politike
» Berisha në Kosovë marrëveshje ndërshtetërore
» Enver Bytyçi:Nihilizmi dhe teoria e argumentit
» Bimët dhe shtazët sheruese dhe ushqimore
» Besi Bekteshi: Falja nuk është kulturë e demokracisë shqiptare, por standard që nuk do ta plotësojmë edhe për shumë vite

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Tema të lira-
Kërce tek: