Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Edhe një dënim për Microsoftin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Edhe një dënim për Microsoftin   Sat May 30, 2009 12:37 pm

i4i, kompani kjo e cila ka zhvilluar XML-në, para disa vitesh e
kishte paditur Microsoftin sepse në Word 2003 dhe 2007 e kishte
ndryshuar XML-në ashtu që shkelte patentin për XML.

Procesi gjyqësor u tërhoq zvarrë deri tani, ndërsa Microsofti
pohonte që edhe vetë patenti i i4i për XML-në nuk është valid. Por
gjykata në Texas vendosi ndryshe dhe dënoi Microsoftin me 200 milionë
dollarë. Microsofti tashmë njihet për praktikën që i merr standardet hapura dhe i zgjeron sipas nevojës së vet, por kësaj radhe duket se "ka ra kresë".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Edhe një dënim për Microsoftin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shkrime nga Xun Çetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armën që u vra Xhemajl Mustafa, u plagosën edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorë nga greva edhe pse janë të rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitë e traditave tona të shenjta arbërore ruhen edhe Itali

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Portali :: Teknologjia-
Kërce tek: