Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Asus OC Station

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Asus OC Station   Sat May 30, 2009 12:36 pm

Asusi ka prezentuar një hardver të specializuar për adhuruesit e
overclockimit dhe pronarët e pllakave amë të kësaj kompanie nga linja
Republic of Gamers (RoG). Asus OC Station është pajisje e cila
dedikohet për integrim në shtëpizën e kompjuterit ku zë vendin e dy
slloteve 5.25", ndërsa shërben për overclockim hardveri pa pasur nevojë
për t'u futur në BIOS.

OC Station të gjitha të dhënat i paraqet në TFT LCD ekranin
3-inçësh, ndërsa mund të caktohen taktet e punës, tensionet dhe
shpejtësitë e rrotullimit të ventilatorëve si dhe të shikohet
temperatura e sistemit. Përveç këtyre, ky hardver u qaset edhe disa
specifikave të pllakave nga linja RoG në nivel hardverik përmes
kontrollerit iROG, dhe këto janë CPU Level Up dhe Asus EPU-6 engine. Të
gjithë parametrat mund të caktohen thjesht përmes potenciometrit,
ndërsa tërë pllaka kontrolluese lejon rrotullim prej 30 shkallësh, që
është një gjë e mirë nese e mbajmë shtëpizën në tokë. Çmimi nuk dihet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Asus OC Station
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Portali :: Teknologjia-
Kërce tek: