Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ka ardhur koha për Wii më të lirë?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Ka ardhur koha për Wii më të lirë?   Sat May 30, 2009 12:36 pm

Edhe pse që moti flitet se Sony do të duhej të ulë çmimin e konzolës
së vet PlayStation 3, disa ekspertë mendojnë që edhe Nintendo do të
duhej të lirojë konzolën e vet Wii. Sa i përket shitjes, Wii është edhe
më tutje konzola më e shitur (në SHBA në çdo Xbox 360 shiten dy konzola
Wii, ndërsa ky raport është 3:1 në krahasim me PlayStation 3), ndërsa
lojërat për këtë konzolë
janë në mesin e më të shiturave.
Mirëpo, është interesant që shitja e konzolave Wii në krahasim me një
vit më parë ka rënë për madje 52 për qind. Disa ekspertë dhe shumë
blogerë vlerësojnë që Nintendo akoma mund t'ia lejojë vetes luksin që
të presë edhe më për të ulur çmimet, sepse megjithatë akoma e mbajnë
vendin e parë sa i përket shitjes së konzolave plus që së shpejti do të
prezentohet Wii Sports Resort dhe Wii MotionPlus, shtesa për konzolat
Wii, të cilat do të duhej të freskojnë shitjen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Ka ardhur koha për Wii më të lirë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Koha është e maskarenjve, po Atdheu i shqipëtarve! - Ali Asllani
» Mufail Limani:Koha e gurit
» Nesër nis koha verore
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nëpër faqet poetike në Facebook -

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Portali :: Teknologjia-
Kërce tek: