Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicion per te n'a vizituar ne ueb-faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Rinia e Ferizajit 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Valdet Rama firmos me Hanoverin e Lales

Shko poshtë 
AutoriMesazh
H.iT
Webmaster
Webmaster


Numri i postimeve : 493
Filloi me : 20/05/2009
Vendodhja : Kat muj!!Kur Tmuj!!

MesazhTitulli: Valdet Rama firmos me Hanoverin e Lales   Sat May 30, 2009 2:17 am

Valdet Rama, një tjetër shqiptar, por me pasaportë gjermane nënshkroi një kontratë 3-vjeçare me Hanoverin e Altin Lalës.
“Mirë se vjen - Herzlich Ëillkommen!”. Kështu e përshëndeti klubi i
Hanoverit mbërritjen e mesfushorit 21-vjeçar shqiptar nga Ingolstadt 04
në parametra zero.
Rama ishte një lojtar bazë i Ingolstadtit të Bundesligës 2 dhe
ishte rritur te ekipet e moshave të Volfsburgut, klubit aktual kampion
të Gjermanisë. Rama ka një përdorim të shkëlqyer të topit me të dyja
këmbët.
“Valdeti ishte prej një kohë të gjatë në fokusin tonë, tani erdhi
momenti të angazhojmë në ekipin tonë”, - tha drejtori sportiv i
Hanoverit, Jërg Shmadkte.
“Me këtë blerje ne jemi të vetëdijshëm për atë që kemi bërë.
Valdeti është i ri, por ka grumbulluar përvojë dhe ka shumë mundëis
zhvillimi”.
Trajneri Diter Heking: “Valderi është një lojtar dinamik, teknik, i cili me fleskiblitetine tij do të na ndihmojë më tej”.
Vetë Valdeti: “Unë pata shumë oferta nga klube na Bundesliga 1 dhe
2. por këtu te Hanoveri unë shoh mundësitë më të mira për mua. Hanover
96 është një klub i njohur, me njerëz me përvojë në anën sportive dhe
një ekip të mirë”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.erriscanamusa.webs.com
 
Valdet Rama firmos me Hanoverin e Lales
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» TRAGJEDIA E TISËS – KONFIRMOHET VDEKJA E ELVIRA JAHËS, 23 VJEÇARE
» Selim Hasanaj: Penda e Artë nga Tedeli, ish Vrella e Istogut
» Pajtim Olluri, 22 vjeçari nga Kosova vritet në Siri
» Edi Rama Lakuriq
» Bekim Rexhepi: S'Edi Kristaq Rama

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rinia e Ferizajit :: Sport-
Kërce tek: